% 24h
Trinidad -10% rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia | Design Spichlerz kliknij aby powiększyć

Trinidad -15% rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia

1 sztuka

na stanie

Zainspirowana wyszukanymi fasadami tzw. piernika z Wysp Karaibskich, duńska projektantka Nanna Ditzel opracowała krzesło Trinidad dla Fredericii.

Krzesło Trinidad jest postmodernistycznym kamieniem milowym w historii duńskiego designu, rewolucjonizując minimalistyczne podejście do materiałów, które było trendem wśród większości projektantów mebli w latach 90. XX wieku. 

Fredericia to rodzinna firma projektowa założona w 1911 roku, zrodzona z dumy z duńskich tradycji rzemieślniczych, perfekcji i piękna. Ich pasją jest tworzenie nowoczesnych oryginałów zakorzenionych w duńskim dziedzictwie i odpowiednich dla globalnej publiczności.

Więcej szczegółów

2 800 zł

Trinidad to rewolucyjne, minimalistyczne krzesło skandynawskie duńskiej marki Fredericia.

Krzesło czerpie zarówno swoją inspirację, jak i nazwę z wiktoriańskich fasad na wyspie Trinidad, które zostały wykonane techniką tzw. piernika. Elegancja fasad i wzajemne oddziaływanie światła słonecznego stworzyły podstawę kultowego projektu krzesła, które dziś można znaleźć w niektórych z największych na świecie muzeów i w najbardziej luksusowych domach.

Krzesło, będące modernistyczną mantrą redukcji materiałów, zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 1993 roku, ogłoszone jako przełom ze względu na wykorzystanie technologii CNC, która była rewelacją dla ówczesnej architektury meblarskiej. Podobnie jak fasady budynków na Trinidadzie, krzesło rzuca wyzwanie grze światła i cienia, która w zależności od kąta patrzenia zmienia charakter. Chociaż głównym celem projektu były wyjątkowe wycięcia, Nanna Ditzel nie poszła na kompromis w kwestii komfortu. Skorupa ma kształt zaokrąglonego stożka, który obejmuje naturalne krzywizny ciała, zapewniając niesamowite wrażenia z siedzenia, które nie tylko dostosowują się do przestrzeni, ale także do użytkownika.

Od salonu po sale koncertowe, krzesło Trinidad będzie wyglądać pięknie w wielu ustawieniach, co stanowi postmodernistyczny kamień milowy w historii krzeseł ze sklejki.​

Krzesło Trinidad dostępne jest również na indywidualne zamówienie, zapraszamy do kontaktu.

Trinidad krzesło duńskiej Fredericia Design Spichlerz

Oferowany model z kolekcji Trinidad Fredericia jest do kupienia w naszym showroomie w Krakowie. ZAPRASZAMY!

Wszystkie produkty w Design Spichlerz są oryginalne i objęte gwarancją!

szerokość 48,5 cm
głębokość 57 cm
wysokość 85 cm
materiał Jasnoszary dąb bejcowany, lakierowany
stelaż stal
marka Fredericia
design Nanna Ditzel

Napisz opinię

Trinidad -15% rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia

Trinidad -15% rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia
Zainspirowana wyszukanymi fasadami tzw. piernika z Wysp Karaibskich, duńska projektantka Nanna Ditzel opracowała krzesło Trinidad dla Fredericii. Krzesło Trinidad jest postmodernistycznym kamieniem milowym w historii duńskiego designu,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    23 Inne produkty w tek kategorii