Peek

Jonas Wagell

produkt wykonany na zamówienie

Skandynawska lampa stołowa Peek duńskiej marki Menu

Lampa jest pełna dopracowanych szczegółów. Podstawa lampy Peek jest wklęsła przez co można w niej odkładać drobiazgi jak biżuterię, klucze. 

 

Dziś projekty MENU można znaleźć na całym świecie. Ich produkty oferują użyteczne, piękne rozwiązania, dzięki współpracy ze współczesnymi talentami z ich rodzimej Skandynawii. Jednocześnie ich kolekcja powiększa się o kolejnych projektantów dziedzictwa: mistrzów, których prace przetrwały próbę czasu i przypominają o tym, co to znaczy być nowoczesnym klasykiem.

Więcej szczegółów

1 417 zł

Kształt i sylwetka lampy stołowej Peek jest taka sama jak lampy podłogowej, tylko zmniejszyły się proporcje. Użyj lampy jako światła do czytania, jako nowego najlepszego przyjaciela na biurku lub jako ostatniej rzeczy, którą zobaczysz przed zamknięciem oczu w nocy. Podstawa ma wklęsły wierzch, tworząc miskę na niezbędne artykuły papiernicze, biżuterię lub inne drobiazgi, a końcówka trzpienia pełni funkcję ściemniacza.

Jonas Wagell o projekcie: „Chociaż forma wywodzi się z wymogu funkcjonalnego, uważam, że ważne jest, aby lampa miała osobowość i ekspresję. Staram się tworzyć proste przedmioty i produkty, które są intuicyjne i łatwe do zrozumienia. Zasadniczo lampy Peek składają się tylko z trzech części; podstawa, łodyga i cień. Forma zostaje zredukowana do konieczności, a ekspresja staje się ikoniczna.”

średnica 15 cm
wysokość 55 cm
żródło LED
materiał stal proszkowo malowana, aluminium
marka Menu
design Jonas Wagell

Napisz opinię

Peek

Peek
Skandynawska lampa stołowa Peek duńskiej marki Menu Lampa jest pełna dopracowanych szczegółów. Podstawa lampy Peek jest wklęsła przez co można w niej odkładać drobiazgi jak biżuterię, klucze.    Dziś projekty MENU można znaleźć na całym świecie....
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii