Pedrera Table szklany stolik kawowy Gubi

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

produkt wykonany na zamówienie

Stolik kawowy Pedrera Table ze szklanym blatem duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet.

Stolik kawowy Pedrera został zaprojektowany w 1955 roku przez Barbę Corsini dla loftu w słynnym miejscu La Pedrera w Barcelonie. Stolik kawowy ze smukłą podstawą i szklanym blatem jest lekkim stołem, który pasuje do każdego współczesnego domu.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

4 115 zł

Pedrera Table skandynawski stolik kawowy ze szklanym blatem duńskiej marki Gubi.

Inspiracją dla podstawy stołu były sklepione sufity La Pedrera, które ponownie pojawiają się w lampach Pedrera, stanowiąc tym samym charakterystyczne cechy kolekcji.

Stół Pedrera składa się ze szklanego blatu, typowego dla projektów z lat 50-tych oraz konstrukcji nośnej wykonanej z metalu.

Pedrera stolik kawowy Gubi Design Spichlerz wymiary

długość 106 cm
szerokość 86 cm
wysokość 36 cm
forma inne
materiał szkło
stelaż stal
marka &Tradition
design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini był czołowym architektem, który zdobywał międzynarodowe pochwały dzięki swojemu projektowi "La Pedrera". Corsini był pod silnym wpływem dwojga architektów: niemieckiego Miesa van der Rohe i amerykańskiego Franka Lloyda Wrighta. Miał również duże zamiłowanie do fińskiej architektury, którą uważa się za jedną z najlepszych w Europie ze względu na potężną prostotę konstrukcji. "Potężna prostota" jest najlepszym określeniem stylu projektanta.

 

Joaquim Ruiz Millet właściciel galerii w Barcelonie, kurator wystawy i redaktor książek i przedmiotów projektowych. Podczas remontu w 1991 roku w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku.

Napisz opinię

Pedrera Table szklany stolik kawowy Gubi

Pedrera Table szklany stolik kawowy Gubi
Stolik kawowy Pedrera Table ze szklanym blatem duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. Stolik kawowy Pedrera został zaprojektowany w 1955 roku przez Barbę Corsini dla loftu w słynnym miejscu La Pedrera w Barcelonie....
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii