Pedrera ABC Table lampa stołowa Gubi

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

produkt wykonany na zamówienie

Lampa stołowa Pedrera ABC Table z 1955 roku duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet.

Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez słynną budowlę "La Pedrera" stworzyli jedyne w swoim rodzaju oprawy wykonane z perforowanego metalu.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

1 409 zł

Pedrera ABC Table skandynawska lampa stołowa duńskiej marki Gubi.

Corsini miał zaszczytne zadanie zaprojektowania wnętrza słynnej na całym świecie hiszpańskiej rezydencji Antonio Gaudiego. Architekt stworzył te wielokrotnie nagradzane i znane na całym świecie lampy specjalnie do mieszkań w bardzo cenionym budynku Gaudiego w Barcelonie. Jego źródłem inspiracji były unikalne cylindryczne kominy z ciekawym układem otworów. Inspiracją podstawy lampy był projekt sklepienia sufitu domu „La Pedrera”, od którego Pedrera wzięła swoją nazwę.

Minimalizm w lampie Pedrera miesza się zarówno z nowoczesnym klimatem jak i z klasyką godną najpiękniejszych realizacji.

W 1991 roku Joaquim Ruiz Millet podczas remontu w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z projektantem Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku. Kolekcja Pedrera obejmuje lampy biurkowe, podłogowe, wiszące oraz stolik do kawy.

 

średnica 18 cm
wysokość 35 cm
długość przewodu 150 cm
żródło 1x max 42W, E27 (halogen)
materiał stal
marka Gubi
design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini był czołowym architektem, który zdobywał międzynarodowe pochwały dzięki swojemu projektowi "La Pedrera". Corsini był pod silnym wpływem dwojga architektów: niemieckiego Miesa van der Rohe i amerykańskiego Franka Lloyda Wrighta. Miał również duże zamiłowanie do fińskiej architektury, którą uważa się za jedną z najlepszych w Europie ze względu na potężną prostotę konstrukcji. "Potężna prostota" jest najlepszym określeniem stylu projektanta.

 

Joaquim Ruiz Millet właściciel galerii w Barcelonie, kurator wystawy i redaktor książek i przedmiotów projektowych. Podczas remontu w 1991 roku w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku.

Napisz opinię

Pedrera ABC Table lampa stołowa Gubi

Pedrera ABC Table lampa stołowa Gubi
Lampa stołowa Pedrera ABC Table z 1955 roku duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii