Pedrera PD2 Floor lampa podłogowa Gubi

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

produkt wykonany na zamówienie

Lampa podłogowa Pedrera PD2 z 1955 roku duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet.

Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez słynną budowlę "La Pedrera" stworzyli jedyne w swoim rodzaju oprawy wykonane z perforowanego metalu. 

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z przyszłością. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja eleganckich mebli i oświetlenia, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to dom projektowy dzięki któremu nowe reedycje klasycznych, ponadczasowych mebli są idealne do nowoczesnych wnętrz.

Więcej szczegółów

3 564 zł

Pedrera PD2 Floor skandynawska lampa podłogowa duńskiej marki Gubi.

Corsini miał zaszczytne zadanie zaprojektowania wnętrza słynnej na całym świecie hiszpańskiej rezydencji Antonio Gaudiego. Architekt stworzył te wielokrotnie nagradzane i znane na całym świecie lampy specjalnie do mieszkań w bardzo cenionym budynku Gaudiego w Barcelonie. Jego źródłem inspiracji były unikalne cylindryczne kominy z ciekawym układem otworów. Inspiracją podstawy lampy był projekt sklepienia sufitu domu „La Pedrera”, od którego Pedrera wzięła swoją nazwę.

Minimalizm w lampie Pedrera miesza się zarówno z nowoczesnym klimatem jak i z klasyką godną najpiękniejszych realizacji.

W 1991 roku Joaquim Ruiz Millet podczas remontu w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z projektantem Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku. Kolekcja Pedrera obejmuje lampy biurkowe, podłogowe, wiszące oraz stolik do kawy.

 

średnica39 cm
wysokość113 cm
długość przewodu320 cm
żródło1x max 105W, E27 (halogen)
materiałstal
markaGubi
designBarba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet

Barba Corsini był czołowym architektem, który zdobywał międzynarodowe pochwały dzięki swojemu projektowi "La Pedrera". Corsini był pod silnym wpływem dwojga architektów: niemieckiego Miesa van der Rohe i amerykańskiego Franka Lloyda Wrighta. Miał również duże zamiłowanie do fińskiej architektury, którą uważa się za jedną z najlepszych w Europie ze względu na potężną prostotę konstrukcji. "Potężna prostota" jest najlepszym określeniem stylu projektanta.

 

Joaquim Ruiz Millet właściciel galerii w Barcelonie, kurator wystawy i redaktor książek i przedmiotów projektowych. Podczas remontu w 1991 roku w La Pedrera, odkrył piękno wielkiej lampy podłogowej (PD2) i uratował ją od wyrzucenia do kosza na śmieci. Wtedy właśnie skontaktował się z Corsini'm w celu wznowienia oryginalnych wzorów z 1955 roku.

Napisz opinię

Pedrera PD2 Floor lampa podłogowa Gubi

Pedrera PD2 Floor lampa podłogowa Gubi
Lampa podłogowa Pedrera PD2 z 1955 roku duńskiej marki Gubi. Design Barba Corsini & Joaquim Ruiz Millet. Majestatyczna kolekcja lamp zaprojektowanych przez wybitnego projektanta Corsini'ego i jego ucznia Millet'a. Zainspirowani przez słynną...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    22 Inne produkty w tek kategorii