Trinidad rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia

produkt wykonany na zamówienie

Zainspirowana wyszukanymi fasadami tzw. piernika z Wysp Karaibskich, duńska projektantka Nanna Ditzel opracowała krzesło Trinidad dla Fredericii.

Krzesło Trinidad jest postmodernistycznym kamieniem milowym w historii duńskiego designu, rewolucjonizując minimalistyczne podejście do materiałów, które było trendem wśród większości projektantów mebli w latach 90. XX wieku. 

Fredericia to rodzinna firma projektowa założona w 1911 roku, zrodzona z dumy z duńskich tradycji rzemieślniczych, perfekcji i piękna. Ich pasją jest tworzenie nowoczesnych oryginałów zakorzenionych w duńskim dziedzictwie i odpowiednich dla globalnej publiczności.

Więcej szczegółów

2 800 zł

Trinidad to rewolucyjne, minimalistyczne krzesło skandynawskie duńskiej marki Fredericia.

Krzesło czerpie zarówno swoją inspirację, jak i nazwę z wiktoriańskich fasad na wyspie Trinidad, które zostały wykonane techniką tzw. piernika. Elegancja fasad i wzajemne oddziaływanie światła słonecznego stworzyły podstawę kultowego projektu krzesła, które dziś można znaleźć w niektórych z największych na świecie muzeów i w najbardziej luksusowych domach.

„Widziałem na Trinidadzie, jak fasady domów prawie rozpłynęły się w grze światła i cienia. Miały w sobie lekkość, prawie jak koronki – i pomyślałem: muszę być w stanie wykorzystać to jako krzesło”. Nanna Ditzel.

Krzesło, będące modernistyczną mantrą redukcji materiałów, zostało po raz pierwszy zaprezentowane w 1993 roku, ogłoszone jako przełom ze względu na wykorzystanie technologii CNC, która była rewelacją dla ówczesnej architektury meblarskiej. Podobnie jak fasady budynków na Trinidadzie, krzesło rzuca wyzwanie grze światła i cienia, która w zależności od kąta patrzenia zmienia charakter. Chociaż głównym celem projektu były wyjątkowe wycięcia, Nanna Ditzel nie poszła na kompromis w kwestii komfortu. Skorupa ma kształt zaokrąglonego stożka, który obejmuje naturalne krzywizny ciała, zapewniając niesamowite wrażenia z siedzenia, które nie tylko dostosowują się do przestrzeni, ale także do użytkownika.

Od salonu po sale koncertowe, krzesło Trinidad będzie wyglądać pięknie w wielu ustawieniach, co stanowi postmodernistyczny kamień milowy w historii krzeseł ze sklejki.​

szerokość 48,5 cm
głębokość 57 cm
wysokość 85 cm
stelaż stal
możliwość sztaplowania tak
marka Fredericia
design Nanna Ditzel

Napisz opinię

Trinidad rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia

Trinidad rewolucyjne minimalistyczne krzesło skandynawskie Fredericia
Zainspirowana wyszukanymi fasadami tzw. piernika z Wysp Karaibskich, duńska projektantka Nanna Ditzel opracowała krzesło Trinidad dla Fredericii. Krzesło Trinidad jest postmodernistycznym kamieniem milowym w historii duńskiego designu,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii