China krzesło duńskie Fritz Hansen

Hans J. Wegner

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło China zostało zaprojektowane przez Hansa J. Wegnera w 1944 roku, wyróżnia się jako jedyne krzesło z litego drewna w kolekcji Fritz Hansen. 

 

Wegner znalazł inspirację dla tego ponadczasowego klasyka w chińskich krzesłach z XVII i XVIII wieku.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak krzesło China.

Więcej szczegółów

33 690 zł

China skandynawskie krzesło duńskiej marki Fritz Hansen.

W 1944 roku duńska legenda designu Hans J. Wegner po mistrzowsku zaprojektował chińskie krzesło do użytku konferencyjnego i prywatnego. To eleganckie krzesło podąża za wytycznymi projektu Wegnera, wykorzystując piękno drewna i wysokiej jakości wykonanie.

China Fritz Hansen to klasyczny kawałek duńskiego designu w nowoczesnej odsłonie.

China to krzesło z litego drewna, które jest wyposażone w zintegrowaną luźną poduszkę do siedzenia.

Kultowe krzesło China Fritz Hansen

China krzesło Fritz Hansen wymiary

Cena dotyczy krzesła w tapicerce Aura z IV grupy cenowej.

Ekskluzywne krzesło China Fritz Hansen - tapicerka z IV przedziału cenowego

Ekskluzywne krzesło China Fritz Hansen tapicerka z IV przedziału cenowego

Krzesło duńskie China marki Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własne aby wkomponować je do swojej przestrzeni.

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

Wszystkie kolory i rodzaje tapicerki krzesła China dostępne są na stronie Fritz Hansen

China to skandynawskie krzesło z tapicerowanym siedziskiem i oparciem o nowoczesnym designie z kolekcji Fritz Hansen.

szerokość 55 cm
głębokość 55 cm
wysokość 82 cm
wysokość siedziska 45 cm
materiał drewno
siedzisko skóra
marka Fritz Hansen
design Hans J. Wegner

Hans J. Wegner

Hans J. WegnerHans Jørgen Wegner był znanym duńskim projektantem mebli, którzy przyczynił się do spopularyzowania na świecie duńskiego wzornictwa w połowie XX wieku. Jego projekty wyrastają ze szkoły modernistycznej, widoczny jest w nich nacisk na funkcjonalizm.

Przez jakiś czas Wegner pracował dla znanego duńskiego projektanta Arne Jacobsena. Odpowiadał on za projekty mebli do zaprojektowanego przez Jacobsena ratusza w Århus. Po kilku latach pracy dla Jacobsena Wegner założył własną firmę. Razem z innym architektem - Børge Mogensenem - zaprojektował meble dla FDB (duńska sieć sklepów spożywczych), a zainspirował ich do tego Erik Kold, który założył organizację duńskich producentów mebli popularyzującą duńskie wzornictwo za granicą.

Wegner otrzymał wiele prestiżowych nagród w dziedzinie wzornictwa, począwszy od nagrody Lunning w 1951 r. i Grand Prix na Triennale w Mediolanie w tym samym roku, przez medal księcia Eugena w Szwecji a skończywszy na medalu Eckersberga w Danii. W 1959 r. został mianowany honorowym królewskim projektantem przemysłowym przez londyńskie Royal Society of Arts. Jego meble znajdują się w wielu międzynarodowych kolekcjach, między innymi w Muzeum Sztuki Współczesnej w Nowym Jorku oraz Die Neue Samlung w Monachium.

Zaprojektowane przez Wegnera fotele produkowane były głównie przez firmy PP Møbler i Carl Hansen & Søn, i były to zwykle fotele wolnostojące. Inspiracją dla „Fotela Pawia" z 1947 r., który miał zbudowane z listewek oparcie wystające tak, aby przypominać pióra ptaka, był tradycyjny fotel Windsor. Składane fotele z 1949 r. miały być zawieszone na ścianie, a w zaprojektowanym w tym samym roku „Fotelu Skorupce“ eksperymentował on z siedzeniem, które było zbudowane z drewna wyginającego się w trzy strony. Zaprojektowany w 1953 r. wielofunkcyjny „Fotel Stojak" miał elementy pozwalające na zawieszenie lub położenie wszystkich części męskiego garnituru. Oparcie na plecy zostało wyrzeźbione w formie wieszaka, spodnie można było zawiesić na drążku znajdującym się przy krawędzi siedzenia, a całą resztę położyć w schowku pod nim. W 1960 r. Wegner zaprezentował wiele wersji „Fotela Wołu“, które miały rogi lub były ich pozbawione, i była to ta mniej poważna strona jego działalności. Kiedyś powiedział: „Musimy pamiętać, aby wszystko nie stało się tak potwornie poważne. Musimy się bawić, ale musimy się bawić na serio". W kolejnych latach wciąż projektował fotele, ale pracował także nad oświetleniem, czego przykładem jest stworzona w 1976 r. z córką Marianne „Lampa Słup“. Wegner powiedział, że „Fotel nie istnieje. Zaprojektowanie dobrego fotela to zadanie, z którym nikt się jeszcze do końca nie uporał".

Napisz opinię

China krzesło duńskie Fritz Hansen

China krzesło duńskie Fritz Hansen
Krzesło China zostało zaprojektowane przez Hansa J. Wegnera w 1944 roku, wyróżnia się jako jedyne krzesło z litego drewna w kolekcji Fritz Hansen.    Wegner znalazł inspirację dla tego ponadczasowego klasyka w chińskich krzesłach z XVII i XVIII...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii