Pavilion AV3 z 1885 r. ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition

Anderssen & Voll

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Krzesło Pavilion AV3 z tapicerowanym siedziskiem, którego korzenie sięgają 1885 roku, kiedy wyprodukowano pierwszy egzemplarz, jest ponadczasową i historyczną częścią duńskiej architektury meblarskiej. Obecnie produkowane przez markę &Tradition w reedycji designu Anderssen i Voll.

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy stare i nowe, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie.

Więcej szczegółów

1 838 zł

Pavilion AV3 z tapicerowanym siedziskiem, to ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition.

Pomimo wielu modernizacji i ulepszeń, które przeszło krzesło, zarówno pod względem materiału, jak i projektu, duet projektantów Anderssen & Voll był w stanie zachować oryginalną ekspresję i klasyczne detale, jednocześnie zmieniając proporcje w celu uzyskania wygodniejszego krzesła do jadalni.

Wyprofilowana sylwetka, nadaje krzesłu Pavilion AV3 prosty, poetycki wygląd. Lekkie, pełne wdzięku krzesło do jadalni, AV3 jest dostępne w lakierowanym dębie, czarnym lakierowanym dębem lub lakierowanym orzechu, tworząc stylową, wygodną przestrzeń do siedzenia.

Cena dotyczy krzesła z tapicerką w I przedziale cenowym: Canvas, Linara, Remix, Re-Wool

szerokość 52,5 cm
głębokość 50 cm
wysokość 76 cm
głębokość siedziska 42 cm
wysokość siedziska 46 cm
waga 5 kg
stelaż czarna podstawa malowana proszkowo
możliwość sztaplowania tak
marka &Tradition
design Anderssen & Voll

Anderssen & Voll

Anderssen & VollTornbjorn Anderssen i Espen Voll swoje studio Anderssen & Voll założyli w 2009 r. w Oslo. Ale ich zawodowe drogi połączyły się dużo wcześniej. Od 2000 r. pracowali wspólnie wchodząc w skład zespołu studia projektowego Norway Says. „Używamy prostego języka, by wyrazić skomplikowane idee. Dobry design broni się sam, jeśli jest naturalny” – mówili o swojej pracy designerzy Norway Says.

I sporo tej naturalności w projektach duetu Anderssen&Voll pozostało. Ich design jest czysty, prosty i nierzadko towarzyszą mu żywe kolory co jest nawiązaniem do kultury nordyckiej. Tworzą meble, lampy, akcesoria kuchenne, tekstylia, sprzęt elektroniczny. W branży postrzegani są jako designerzy przykładający dużą wagę do trendów – zarówno tych kreowanych przez kulturę, jak i rynek. Z pewnością dlatego, lista producentów współpracujących z Anderssen & Voll obejmuje wiele nazw nie tylko z Europy, ale i świata. Ich uznanie podkreślają zdobyte nagrody, m.in. Wallpaper Award, IF Award i honorowa nagroda Najlepszy Design w Norwegii. Sami projektanci mówią, że w ich pracy najważniejsze są odwołania właśnie do tradycji. „Dobry projekt zbudowany jest na tradycji i zarazem zrywa z nią. To prowokuje skłaniające do refleksji zaskoczenie – dosięga ono nawet tych, którzy nie są specjalnie zainteresowani designem. Ta chwila zaskoczenia to okno, dzięki któremu mamy szansę na kontakt z użytkownikami naszych projektów. O to chodzi nam w naszej pracy” – mówią projektanci.

Napisz opinię

Pavilion AV3 z 1885 r. ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition

Pavilion AV3 z 1885 r. ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition
Krzesło Pavilion AV3 z tapicerowanym siedziskiem, którego korzenie sięgają 1885 roku, kiedy wyprodukowano pierwszy egzemplarz, jest ponadczasową i historyczną częścią duńskiej architektury meblarskiej. Obecnie produkowane przez markę...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii