Lily chair soft krzesło skandynawskie tapicerowane Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Lily upholstered zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r.

Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła Lily upholstered Fritz Hansen tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak designerskie krzesło Lily upholstered.

Więcej szczegółów

5 609 zł

Lily chair soft rzeźbiarskie krzesło tapicerowane duńskiej marki Fritz Hansen.

Krzesło Lily Soft pierwotnie zaprojektowane dla Narodowego Banku Duńskiego w 1968 r. zostało wprowadzone na rynek podczas Duńskich Targów Meblowych w 1970 r. Fritz Hansen przywrócił kultowy projekt w 2020 r. w 50 rocznicę tego wydarzenia.

To rzeźbiarskie krzesło z 1970 roku zachowało swój urok dzięki formie naśladującej ludzkie ciało. Jego kultowy status zapewnił mu miejsce w obchodzonej z okazji 150 rocznicy edycji marki. Posiada szerokie i wysokie oparcie w kształcie skrzydła, a następnie rozszerza się tworząc szerokie zaokrąglone siedzisko. Spektakularnie ukształtowana skorupa siedziska wykonana jest z forniru formowanego ciśnieniowo. Warstwy pokryte są pianką poliuretanową wykończoną szeroką gamą tapicerki.

Krzesło Lily chair soft Fritz Hansen dostępne jest również w wersji tapicerowanej z podłokietnikami Lily soft armchair.

Wygodne i ponadczasowe krzesło celebruje fachowe rzemiosło i elastyczny, nowoczesny design.

Designerskie krzesło Lily soft Fritz Hansen

Designerskie krzesło Lily soft Fritz Hansen

Krzesło tapicerowane skandynawskie Lily soft Fritz Hansen - tapicerka z I grupy cenowej.

Krzesło tapicerowane skandynawskie Lily soft Fritz Hansen tapicerka z I grupy cenowej

Ekskluzywne krzesło Lily soft upholstered Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własne aby wkomponować je do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 54 cm
głębokość 49 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Lily chair soft krzesło skandynawskie tapicerowane Fritz Hansen

Lily chair soft krzesło skandynawskie tapicerowane Fritz Hansen
Krzesło Lily upholstered zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r. Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła Lily upholstered Fritz Hansen tworzą...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii