Lily Armchair soft krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło tapicerowane Lily armchair soft z podłokietnikami zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r.

Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła Lily upholstered armchair Fritz Hansen tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak designerskie krzesło Lily upholstered armchair.

Więcej szczegółów

12 127 zł

Lily Soft Armchair rzeźbiarskie krzesło tapicerowane z podłokietnikami duńskiej marki Fritz Hansen.

Krzesło Lily upholstered armchair pierwotnie zaprojektowane dla Narodowego Banku Duńskiego w 1968 r. zostało wprowadzone na rynek podczas Duńskich Targów Meblowych w 1970 r. Fritz Hansen przywrócił kultowy projekt w 2020 r. w 50 rocznicę tego wydarzenia.

To rzeźbiarskie krzesło Lily upholstered armchair z 1970 roku zachowało swój urok dzięki formie naśladującej ludzkie ciało. Jego kultowy status zapewnił mu miejsce w obchodzonej z okazji 150 rocznicy edycji marki. Posiada szerokie i wysokie oparcie w kształcie skrzydła, a następnie rozszerza się tworząc szerokie zaokrąglone siedzisko. Spektakularnie ukształtowana skorupa siedziska wykonana jest z forniru formowanego ciśnieniowo. Warstwy pokryte są pianką poliuretanową wykończoną szeroką gamą tapicerki.

Krzesło Lily upholstered armchair Fritz Hansen dostępne jest również w wersji tapicerowanej bez podłokietników Lily upholstered.

Wygodne i ponadczasowe krzesło celebruje fachowe rzemiosło i elastyczny, nowoczesny design.

Designerskie krzesło Lily upholstered armchair Fritz Hansen

Designerskie krzesło Lily upholstered armchair Fritz Hansen

Krzesło tapicerowane skandynawskie Lily upholstered armchair Fritz Hansen - tapicerka z I grupy cenowej.

Krzesło tapicerowane skandynawskie Lily upholstered armchair Fritz Hansen tapicerka z I grupy cenowej

Ekskluzywne krzesło Lily upholstered armchair Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własne aby wkomponować je do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 62 cm
głębokość 49 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
wysokość podłokietników 71 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Lily Armchair soft krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Lily Armchair soft krzesło skandynawskie Fritz Hansen
Krzesło tapicerowane Lily armchair soft z podłokietnikami zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r. Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła Lily...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii