Pavilion AV4 z 1885 r. ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition

Anderssen & Voll

produkt wykonany na zamówienie (6 - 8 tygodni)

Krzesło Pavilion AV4 z tapicerowanym siedziskiem i podłokietnikami, którego korzenie sięgają 1885 roku, kiedy wyprodukowano pierwszy egzemplarz, jest ponadczasową i historyczną częścią duńskiej architektury meblarskiej. Obecnie produkowane przez &Tradition w reedycji designu Anderssen i Voll.

Oddając hołd duńskiemu dziedzictwu wzorniczemu, &Tradition łączy stare i nowe, tworząc meble, oświetlenie i elementy wyposażenia wnętrz o ponadczasowym wyglądzie.

Więcej szczegółów

2 146 zł

Krzesło Pavilion AV4 z tapicerowanym siedziskiem i podłokietnikami, to ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition.

Pomimo wielu modernizacji i ulepszeń, które przeszło krzesło, zarówno pod względem materiału, jak i projektu, duet projektantów Anderssen & Voll był w stanie zachować oryginalną ekspresję i klasyczne detale, jednocześnie zmieniając proporcje w celu uzyskania wygodniejszego krzesła do jadalni.

Wyprofilowana sylwetka, nadaje krzesłu Pavilion AV4 prosty, poetycki wygląd. Lekkie, pełne wdzięku krzesło do jadalni, AV4 jest dostępne w lakierowanym dębie, czarnym lakierowanym dębem lub lakierowanym orzechu, tworząc stylową, wygodną przestrzeń do siedzenia.

Krzesło Pavilion AV4 może pochwalić się swobodniejszą formą ekspresji, badając ideą wygiętych rurek w połączeniu z prasowanym fornirem. Krzesło ma lekki wygląd dzięki płynnej ramie ze smukłych metalowych ramion i nóg równoważonych przez luksusowo tapicerowane siedzisko. Idealny do użycia przy stole w jadalni lub biurku, krzesło AV4 Pavilion jest częścią szerszej większej kolekcji Pavilion.

Cena dotyczy krzesła z tapicerką w I przedziale cenowym: Canvas, Linara, Remix, Re-Wool

szerokość 56 cm
głębokość 50 cm
wysokość 76 cm
głębokość siedziska 42 cm
wysokość siedziska 46 cm
wysokość podłokietników 68 cm
waga 5,6 kg
stelaż czarna podstawa malowana proszkowo
marka &Tradition
design Anderssen & Voll

Anderssen & Voll

Anderssen & VollTornbjorn Anderssen i Espen Voll swoje studio Anderssen & Voll założyli w 2009 r. w Oslo. Ale ich zawodowe drogi połączyły się dużo wcześniej. Od 2000 r. pracowali wspólnie wchodząc w skład zespołu studia projektowego Norway Says. „Używamy prostego języka, by wyrazić skomplikowane idee. Dobry design broni się sam, jeśli jest naturalny” – mówili o swojej pracy designerzy Norway Says.

I sporo tej naturalności w projektach duetu Anderssen&Voll pozostało. Ich design jest czysty, prosty i nierzadko towarzyszą mu żywe kolory co jest nawiązaniem do kultury nordyckiej. Tworzą meble, lampy, akcesoria kuchenne, tekstylia, sprzęt elektroniczny. W branży postrzegani są jako designerzy przykładający dużą wagę do trendów – zarówno tych kreowanych przez kulturę, jak i rynek. Z pewnością dlatego, lista producentów współpracujących z Anderssen & Voll obejmuje wiele nazw nie tylko z Europy, ale i świata. Ich uznanie podkreślają zdobyte nagrody, m.in. Wallpaper Award, IF Award i honorowa nagroda Najlepszy Design w Norwegii. Sami projektanci mówią, że w ich pracy najważniejsze są odwołania właśnie do tradycji. „Dobry projekt zbudowany jest na tradycji i zarazem zrywa z nią. To prowokuje skłaniające do refleksji zaskoczenie – dosięga ono nawet tych, którzy nie są specjalnie zainteresowani designem. Ta chwila zaskoczenia to okno, dzięki któremu mamy szansę na kontakt z użytkownikami naszych projektów. O to chodzi nam w naszej pracy” – mówią projektanci.

Napisz opinię

Pavilion AV4 z 1885 r. ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition

Pavilion AV4 z 1885 r. ponadczasowe krzesło skandynawskie &Tradition
Krzesło Pavilion AV4 z tapicerowanym siedziskiem i podłokietnikami, którego korzenie sięgają 1885 roku, kiedy wyprodukowano pierwszy egzemplarz, jest ponadczasową i historyczną częścią duńskiej architektury meblarskiej. Obecnie produkowane przez...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii