Oxford Chair minimalistyczne krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1965 roku krzesło Oxford Chair z niskim oparciem, teraz dostępne we współczesnej odsłonie od duńskiej marki Fritz Hansen.

Stworzony, aby wywoływać poczucie przestrzeni i prywatności, Oxford wyróżnia się eleganckim tyłem i ergonomiczną formą. 

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

8 208 zł

Oxford Chair minimalistyczne krzesło skandynawskie duńskiej marki Fritz Hansen.

Dzięki zwiększonemu komfortowi i podparciu odcinka lędźwiowego nowe krzesło Oxford podkreśla oryginalny design, dostępne również z wydłużonym oparciem.

Oferując elegancką sylwetkę, tapicerkę z najwyższej jakości tkaniny, Oxford nadal jest uważany za jeden z najbardziej wyjątkowych dzieł Arne Jacobsena. 

Oxford Chair zapewnia dużą wszechstronność, aby dopasować się do Twojej funkcji i przestrzeni.

Cena dotyczy krzesła Oxford w tapicerce z I grupy cenowej z niskim oparciem, stałą wysokością siedziska i 5-cio ramienną podstawą.

Tapicerka:

Fritz Hansen Oxford krzesło Design Spichlerz

szerokość 62 cm
głębokość 61 cm
wysokość 89 cm
wysokość siedziska 46 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Oxford Chair minimalistyczne krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Oxford Chair minimalistyczne krzesło skandynawskie Fritz Hansen
Zaprojektowane przez Arne Jacobsena w 1965 roku krzesło Oxford Chair z niskim oparciem, teraz dostępne we współczesnej odsłonie od duńskiej marki Fritz Hansen. Stworzony, aby wywoływać poczucie przestrzeni i prywatności, Oxford wyróżnia się...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii