Dot stołek Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Nowoczesny i minimalistyczny, a jednocześnie wyrafinowany stołek Dot marki Fritz Hansen. Design by Arne Jacobsen.

Piękne, proste siedzisko, które można wykorzystać jako główne lub dodatkowe miejsce do siedzenia w biurze lub w domu.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak stołek Dot.

Więcej szczegółów

1 208 zł

Dot skandynawski stołek duńskiej marki Fritz Hansen

Stołek Dot wykończony jest fornirem: jesion w kolorze czarnym lub lakierowanym bezbarwnie orzechem. Wszystkie stołki są wyposażone w cztery nogi, a podstawy wykonane z rur stalowych chromowanych lub malowanych proszkowo.

Nowoczesny stołek Dot Fritz Hansen 

Nowoczesny stołek Dot Fritz Hansen

Więcej informacji na temat stołka Dot dostępnych jest na stronie Fritz Hansen

szerokość 34 cm
głębokość 34 cm
wysokość 46 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Dot stołek Fritz Hansen

Dot stołek Fritz Hansen
Nowoczesny i minimalistyczny, a jednocześnie wyrafinowany stołek Dot marki Fritz Hansen. Design by Arne Jacobsen. Piękne, proste siedzisko, które można wykorzystać jako główne lub dodatkowe miejsce do siedzenia w biurze lub w domu.   Fritz Hansen...
    Jesteś robotem?

    30 Inne produkty w tek kategorii