Series 7 model 3107 kultowe krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk, krzesło Series 7 duńskiej marki Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku.

Krzesło Series 7 w tym model 3107 to ikona w historii nowoczesnych mebli. Series 7 to najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak krzesło skandynawskie Series 7 model 3107.

Więcej szczegółów

2 273 zł

Zdecydowanie najlepiej sprzedające się krzesła w historii Fritza Hansena, kolekcja Series 7 krzesło 3107.

Krzesło Series 7 model 3107 ma smukłe, ale mocne nogi z rur stalowych, które uzupełniają zakrzywiony profil skorupy. Nogi wystają tuż poza krawędź siedziska, dzięki czemu krzesła można łatwo ustawiać w rzędach lub ustawiać w stos do przechowywania. Podstawa/nogi są dyskretnie zamontowane na okrągłej tarczy pod siedzeniem, co dodatkowo poprawia czystą, minimalną estetykę projektu Jacobsena. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Unikalny kształt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny, ukazując charakter bez przytłaczania oka. Krzesło wykonane jest z 9 warstw forniru formowanego ciśnieniowo, co zapewnia wytrzymałość, elastyczność i trwałość pomimo smukłej formy.

Krzesło sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnym wystroju. Ta wersja ma słynny zakrzywiony kształt, osadzony w sproszkowanej metalowej, stałej, formowanej ramie. 

Minimalistyczne krzesło Series 7 3107 Fritz Hansen dostępne jest również w wielu wykończeniach, zapoznaj się z pozostałymi modelami kolekcji Series 7.

Wypróbuj krzesło Series 7 3107 jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do minimalistycznych wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Krzesło skandynawskie Series 7 wersja 3107 Fritz Hansen

Krzesło skandynawskie Series 7 wersja 3107 Fritz Hansen

Kultowe krzesło Series 7 3107, idealne do zebrania się przy stole w jadalni lub sali konferencyjnej, Seria 7 została zaprojektowana z myślą o ekstremalnej wytrzymałości i trwałym designie.

Ekskluzywne krzesło Series 7 wersja 3107 Fritz Hansen, dostępne kolory siedziska

Series 7 krzesło Fritz Hansen kolor siedziska Design Spichlerz 3107

Oryginalne krzesło Series 7 model 3107 Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie kolorów, opracuj własne aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji na temat krzesła Series 7 3107 zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 50 cm
głębokość 52 cm
wysokość 80,5 cm
wysokość siedziska 46,5 cm
materiał sklejka drewniana
stelaż stal chromowana
do użytku zewnętrznego nie
możliwość sztaplowania tak
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 model 3107 kultowe krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Series 7 model 3107 kultowe krzesło skandynawskie Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk, krzesło Series 7 duńskiej marki Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku. Krzesło Series 7 w tym model 3107 to ikona w historii nowoczesnych mebli. Series 7 to najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii