Series 7 kultowe krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk krzesło Series 7 produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku.

Krzesło Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez Arne Jacobsena. Jego unikalny kształt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny, ukazując charakter bez przytłaczania oka. Krzesło wykonane jest z 9 warstw forniru formowanego ciśnieniowo, co zapewnia wytrzymałość, elastyczność i trwałość pomimo smukłej formy.

To najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

2 038 zł

Zdecydowanie najlepiej sprzedające się krzesła w historii Fritza Hansena, kolekcja Series 7.

Krzesło Series 7 model 3107 ma smukłe, ale mocne nogi z rur stalowych, które uzupełniają zakrzywiony profil skorupy. Nogi wystają tuż poza krawędź siedziska, dzięki czemu krzesła można łatwo ustawiać w rzędach lub ustawiać w stos do przechowywania. Podstawa/nogi są dyskretnie zamontowane na okrągłej tarczy pod siedzeniem, co dodatkowo poprawia czystą, minimalną estetykę projektu Jacobsena. 

Krzesło sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnym wystroju. Ta wersja ma słynny zakrzywiony kształt, osadzony w sproszkowanej metalowej, stałej, formowanej ramie. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Wypróbuj jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do minimalistycznych wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Kultowe krzesło, idealne do zebrania się przy stole w jadalni lub sali konferencyjnej, Seria 7 została zaprojektowana z myślą o ekstremalnej wytrzymałości i trwałym designie.

Dostępne kolory siedziska:

Series 7 krzesło Fritz Hansen kolor siedziska Design Spichlerz 3107

szerokość 50 cm
głębokość 52 cm
wysokość 80,5 cm
wysokość siedziska 46,5 cm
materiał sklejka drewniana
stelaż stal chromowana
do użytku zewnętrznego nie
możliwość sztaplowania tak
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 kultowe krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Series 7 kultowe krzesło skandynawskie Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk krzesło Series 7 produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku. Krzesło Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez Arne Jacobsena. Jego unikalny...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii