Series 7 Arms model 3207 krzesło Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk, krzesło Series 7 armchair 3207 z podłokietnikami marki Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955.

Krzesło z podłokietnikami Series 7 w tym model 3207 to ikona w historii nowoczesnych mebli. Series 7 to najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy meble jak krzesło skandynawskie z podłokietnikami Series 7 model 3207.

Więcej szczegółów

3 815 zł

Zdecydowanie najlepiej sprzedające się krzesła w historii Fritza Hansena, kolekcja Series 7 armchair model 3207 z podłokietnikami.

Krzesło Series 7 model 3207 ma smukłe, ale mocne nogi z rur stalowych, które uzupełniają zakrzywiony profil skorupy oraz podłokietniki. Nogi wystają tuż poza krawędź siedziska, dzięki czemu krzesła można łatwo ustawiać w rzędach lub ustawiać w stos do przechowywania. Podstawa/nogi są dyskretnie zamontowane na okrągłej tarczy pod siedzeniem, co dodatkowo poprawia czystą, minimalną estetykę projektu Jacobsena. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Unikalny kształt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny, ukazując charakter bez przytłaczania oka. Krzesło wykonane jest z 9 warstw forniru formowanego ciśnieniowo, co zapewnia wytrzymałość, elastyczność i trwałość pomimo smukłej formy.

Krzesło sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnym wystroju. Ta wersja ma słynny zakrzywiony kształt, osadzony w sproszkowanej metalowej, stałej, formowanej ramie. 

Minimalistyczne krzesło z podłokietnikami Series 7 armchair 3207 Fritz Hansen dostępne jest również w wielu wykończeniach, zapoznaj się z pozostałymi modelami kolekcji Series 7.

Wypróbuj krzesło Series 7 arms 3207 jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do minimalistycznych wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Krzesło duńskie Series 7 wersja 3207 Fritz Hansen

Krzesło duńskie Series 7 wersja 3207 Fritz Hansen

Kultowe krzesło Series 7 3207, idealne do zebrania się przy stole w jadalni lub sali konferencyjnej, Seria 7 została zaprojektowana z myślą o ekstremalnej wytrzymałości i trwałym designie.

Ekskluzywne krzesło Series 7 armchair 3207 Fritz Hansen, dostępne kolory siedziska

Fritz Hansen krzesło podłokietniki series 7 krzesło Design Spichlerz

Oryginalne krzesło Series 7 armchair 3207 Fritz Hansen dostępne jest w szerokiej gamie kolorów, opracuj własne aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji na temat krzesła Series 7 armchair 3207 zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 61 cm
głębokość 52 cm
wysokość 80 cm
wysokość siedziska 46 cm
wysokość podłokietników 69,5 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 Arms model 3207 krzesło Fritz Hansen

Series 7 Arms model 3207 krzesło Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk, krzesło Series 7 armchair 3207 z podłokietnikami marki Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955. Krzesło z podłokietnikami Series 7 w tym model 3207 to ikona w historii nowoczesnych mebli. Series 7 to...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii