Grand Prix krzesło duńskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Grand Prix zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsen dla duńskiej marki Fritz Hansen.

Grand Prix to krzesło z graficzną krawędzią. Zostało zaprezentowane na Wiosennej Wystawie Projektantów w Duńskim Muzeum Sztuki i Projektowania w 1957 roku. W tym samym roku krzesło zostało wystawione na Triennale w Mediolanie, gdzie otrzymało Grand Prix, najwyższe wyróżnienie na wystawie.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak kultowe krzesło Grand Prix.

Więcej szczegółów

2 192 zł

Grand Prix ponadczasowe krzesło skandynawskie duńskiej marki Fritz Hansen.

Grand Prix stało się jednym z największych osiągnięć Jacobsena, zdobywając wysoko cenioną nagrodę Grand Prix, której nazwa nosi do dziś. Wykonane z forniru formowanego ciśnieniowo krzesło Grand Prix jest zarówno lekkie, jak i bardzo eleganckie, szczycąc się kanciastą geometryczną sylwetką w szeregu żywych i orzeźwiających odcieni, wszystkie nierozerwalnie połączone z nowoczesnymi odcieniem. Ergonomicznie zaprojektowane siedzisko jest stylowo połączone z rurową stalową ramą, wykończoną chromem lub lakierem proszkowym, dzięki czemu fotel można całkowicie dostosować do własnych potrzeb. Idealny do użytku w jadalni, przy biurku lub okazjonalne jako krzesło dodatkowe przy większej liczbie gości. Grand Prix jest zarówno praktyczny, jak i wszechstronny, dodając energii i koloru do różnych przestrzeni, będących częścią szerokiej kolekcji Grand Prix.

Krzesło Grand Prix Fritz Hansen dostępne jest również w wersji z fornirem, z tapicerowanym frontem Grand Prix FRONT UPHOLSTERED, w pełni tapicerowane Grand Prix fully upholstered, jako krzesło biurowe, hoker, a nawet w wersji dla dzieci Grand Prix Children Chair.

Słynne krzesło ma podstawę stalową lub drewnianą i można je dostosować za pomocą szeregu kolorów, rodzajów drewna i tapicerki.

Designerskie krzesło Grand Prix Fritz Hansen

Designerskie krzesło Grand Prix Fritz Hansen wymiary

Ekskluzywne krzesło Grand Prix Fritz Hansen, dostępne kolory siedziska

Wszystkie 16 kolorów zostało stworzonych tak, aby każdy odkrył coś dla siebie. 

Grand Prix Fritz Hansen kolor siedziska Design Spichlerz

Więcej informacji na temat krzesła Grand Prix dostępnych jest na stronie Fritz Hansen

szerokość 48 cm
głębokość 51 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
siedzisko sklejka drewniana
stelaż stal chromowana
do użytku zewnętrznego nie
możliwość sztaplowania tak
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Grand Prix krzesło duńskie Fritz Hansen

Grand Prix krzesło duńskie Fritz Hansen
Krzesło Grand Prix zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsen dla duńskiej marki Fritz Hansen. Grand Prix to krzesło z graficzną krawędzią. Zostało zaprezentowane na Wiosennej Wystawie Projektantów w Duńskim Muzeum Sztuki i Projektowania w 1957...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii