Lily chair krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło duńskie Lily zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla marki Fritz Hansen w 1968 r.

Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale krzesła Lily Fritz Hansen tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak designerskie krzesło Lily chair.

Więcej szczegółów

3 369 zł

Lily rzeźbiarskie krzesło skandynawskie duńskiej marki Fritz Hansen.

Krzesło Lily Fritz Hansen pierwotnie zaprojektowane dla Narodowego Banku Duńskiego w 1968 r. zostało wprowadzone na rynek podczas Duńskich Targów Meblowych w 1970 r. Fritz Hansen przywrócił kultowy projekt w 2020 r. w 50 rocznicę tego wydarzenia. Nowa odświeżona wersja wykonana jest z warstwowego forniru orzechowego, aby utworzyć długotrwałą strukturę. 

Krzesło Lily chair Fritz Hansen dostępne jest również w wersji z podłokietnikami Lily Armchair.

Wygodne i ponadczasowe krzesło celebruje fachowe rzemiosło i elastyczny, nowoczesny design.

Designerskie krzesło Lily chair Fritz Hansen

 Designerskie krzesło Lily chair Fritz Hansen

Po więcej informacji na temat ekskluzywnego krzesła Lily chair zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 54 cm
głębokość 49 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
siedzisko fornir orzechowy
możliwość sztaplowania Tak
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Lily chair krzesło skandynawskie Fritz Hansen

Lily chair krzesło skandynawskie Fritz Hansen
Krzesło duńskie Lily zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla marki Fritz Hansen w 1968 r. Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale krzesła Lily Fritz Hansen tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.   Fritz...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii