Lily Soft Armchair rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło tapicerowane Lily z podłokietnikami zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r.

Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

10 850 zł

Lily Soft Armchair rzeźbiarskie krzesło tapicerowane z podłokietnikami duńskiej marki Fritz Hansen.

Krzesło pierwotnie zaprojektowane dla Narodowego Banku Duńskiego w 1968 r., zostało wprowadzone na rynek podczas Duńskich Targów Meblowych w 1970 r. Fritz Hansen przywrócił kultowy projekt w 2020 r. w 50 rocznicę tego wydarzenia.

To rzeźbiarskie krzesło z 1970 roku zachowało swój urok dzięki formie naśladującej ludzkie ciało. Jego kultowy status zapewnił mu miejsce w obchodzonej z okazji 150 rocznicy edycji marki. Posiada szerokie i wysokie oparcie w kształcie skrzydła, a następnie rozszerza się tworząc szerokie zaokrąglone siedzisko. Spektakularnie ukształtowana skorupa siedziska wykonana jest z forniru formowanego ciśnieniowo. Warstwy pokryte są pianką poliuretanową wykończoną szeroką gamą tapicerki.

Wygodne i ponadczasowe krzesło celebruje fachowe rzemiosło i elastyczny, nowoczesny design. 

Dostępne również jako krzesło bez podłokietników.

Fritz Hansen 3208 Lily wymiary tapicerowane Design Spichlerz

Cena dotyczy krzesła w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

Fritz Hansen 3208 Lily tapicerka Design Spichlerz

szerokość 62 cm
głębokość 49 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
wysokość podłokietników 71 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Lily Soft Armchair rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami Fritz Hansen

Lily Soft Armchair rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami Fritz Hansen
Krzesło tapicerowane Lily z podłokietnikami zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r. Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła tworzą komfortową...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii