Lily Soft rzeźbiarskie krzesło tapicerowane Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Lily zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r.

Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale krzesła tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

5 124 zł 5 124 zł

Lily Soft rzeźbiarskie krzesło tapicerowane duńskiej marki Fritz Hansen.

Krzesło pierwotnie zaprojektowane dla Narodowego Banku Duńskiego w 1968 r., zostało wprowadzone na rynek podczas Duńskich Targów Meblowych w 1970 r. Fritz Hansen przywrócił kultowy projekt w 2020 r. w 50 rocznicę tego wydarzenia.

To rzeźbiarskie krzesło z 1970 roku zachowało swój urok dzięki formie naśladującej ludzkie ciało. Jego kultowy status zapewnił mu miejsce w obchodzonej z okazji 150 rocznicy edycji marki. Posiada szerokie i wysokie oparcie w kształcie skrzydła, a następnie rozszerza się tworząc szerokie zaokrąglone siedzisko. Spektakularnie ukształtowana skorupa siedziska wykonana jest z forniru formowanego ciśnieniowo. Warstwy pokryte są pianką poliuretanową wykończoną szeroką gamą tapicerki.

Wygodne i ponadczasowe krzesło celebruje fachowe rzemiosło i elastyczny, nowoczesny design. 

Dostępne również jako krzesło z podłokietnikami

Fritz Hansen 3108 Lily wymiary tapicerka Design Spichlerz

Cena dotyczy krzesła w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

Fritz Hansen 3108 Lily tapicerka Design Spichlerz

szerokość 54 cm
głębokość 49 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Lily Soft rzeźbiarskie krzesło tapicerowane Fritz Hansen

Lily Soft rzeźbiarskie krzesło tapicerowane Fritz Hansen
Krzesło Lily zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r. Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale krzesła tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.   Fritz Hansen to...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii