Cobra lampa stołowa

Zapytaj o produkt

Greta Grossman

produkt wykonany na zamówienie

Lampa stołowa Cobra duńskiego producenta Gubi zaprojektowana przez Gretę Grossman.

Lampa stołowa Cobra jest jednym z najbardziej kultowych projektów Grety M. Grossman, została zaprojektowana w latach 50. XX wieku.

Dzięki przełomowemu projektowi lampa zdobyła nagrodę Good Design Award, a następnie została wystawiona na Good Design Show w Museum of Modern Art w Nowym Jorku.

 

Gubi łączy zapomniane ikony przeszłości z klasyką jutra. Rezultatem jest wizjonerska kolekcja, która obejmuje prawie 100 lat historii i jest sprzedawana na całym świecie. Gubi to kolekcja eleganckich mebli, oświetlenia i wyposażenia wnętrz, która rozbrzmiewa na całym świecie. Jego charakterystyczne elementy wywołują emocje i opowiadają znaczące historie, które sprawiają, że są zarówno ponadczasowe, jak i trwałe.

Więcej szczegółów

1 980 zł 1 980 zł

Lampa stołowa Cobra to klasyczna, a jednocześnie wyjątkowa lampa, którą dzięki rurowemu, elastycznemu ramieniu można wyginać we wszystkich kierunkach, umożliwiając obracanie klosza o 360º. Stwarza to szeroką gamę opcji oświetlenia biurka lub miękkiego światła w salonie.

długość29 cm
szerokość16,5 cm
wysokość34,5 cm
żródłomax 1x 30W E14 (halogen)
markaGubi
designGreta M. Grossman

Greta Grossman

Greta GrossmanGrossman (1906-1999) była pod wielkim wpływem europejskiego modernizmu, który został sprowadzony do USA przez wpływowych architektów, takich jak Walter Gropius i Mies van der Rohe. Grossman z kolei, odgrywała znaczącą rolę w zdefiniowaniu estetyki „połowowiecznej” modernistycznej Kalifornii. Chociaż szwedzkiego pochodzenia projektantka i architektka projektowała dla kilku przedsiębiorstw podczas lat 30-tych, 40-tych i 50-tych, to znalezienie oryginalnych szczątków jej pracy dzisiaj jest prawie nie możliwe. Jej meble wraz z zaprojektowanymi przez nią domami, były często niestandardowe lub produkowane w liczbach wyjątkowo małych.

Najbardziej kultowymi produktami projektu Grety Grossman były lampy Gräshoppa i Cobra. Kultowa lampa Gräshoppa była produkowana po raz pierwszy w 1947 i 1950 r., Cobra ze swoim zwierzęcym magnetyzmem wygrała Good Design Award i następnie wystawiona na Good Design Show w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Przygoda jest kontynuowana wraz ze wznowieniem jednych z najbardziej znanych projektów mebli Grossman z jej serii- 62, zaprojektowanych w 1952 r. i tak nazwanych, ponieważ projekty zostały uznane za wyprzedzające swój czas o 10 lat. Wszystko w nich jest wyjątkowe w lekkości i elegancji formy, asymetrycznym liniom.

Dziś, produkty projektu Grossman są wysoce kolekcjonerskie oraz sprzedawane na aukcjach na całym świecie.

Brak komentarzy do tego produktu.

Napisz opinię

Napisz opinię

Produkty powiązane

28 Inne produkty w tek kategorii