Egg Table stół Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Stół Egg Fritz Hansen podnosi poziom nowoczesnych przestrzeni dzięki swojej pięknej formie, fachowemu wykonaniu i najwyższej jakości materiałom. Design by Arne Jacobsen.

Stół Egg został zaprojektowany przez Arne Jacobsena w 1952 roku jako uzupełnienie słynnego krzesła mrówka Ant . 

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak stół Egg.

Więcej szczegółów

10 862 zł

Egg Table stół skandynawski duńskiej marki Fritz Hansen

długość 89 cm
szerokość 84 cm
głębokość 70,5 cm
wysokość 74 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Egg Table stół Fritz Hansen

Egg Table stół Fritz Hansen
Stół Egg Fritz Hansen podnosi poziom nowoczesnych przestrzeni dzięki swojej pięknej formie, fachowemu wykonaniu i najwyższej jakości materiałom. Design by Arne Jacobsen. Stół Egg został zaprojektowany przez Arne Jacobsena w 1952 roku jako...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii