Drop krzesło duńskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Drop skandynawskiej marki Fritz Hansen, zaprojektowane przez Arne Jacobsena. 

Krzesło Drop czerpie inspirację z objęcia, ale zostało również zaprojektowane z myślą o swobodzie ruchów; tworząc niepowtarzalne poczucie komfortu.

 

Mówi się, że Drop jest ulubionym krzesłem Jacobsena wśród jego wielu projektów.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak krzesło Drop.

Więcej szczegółów

1 567 zł

Krzesło Drop Chair duńskiego producenta Fritz Hansen zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsen w 1958 r jako część jego legendarnego projektu Radisson Blu Royal Hotel w Kopenhadze.

Początkowo Drop był produkowany razem z fotelami Egg i Swan jednak w bardzo limitowanej ilości wyłącznie dla hotelu Radisson Blue. Po ponad 50 lat produkcja krzesła Drop została odnowiona. Drop to drobne krzesło z dużym charakterem, świeżym wzornictwem i wieloletnią tradycją.

Krzesło Drop Fritz Hansen dostępne jest również w wersji tapicerowanej Drop upholstered.

Meble Fritza Hansena charakteryzują się niesamowitym kunsztem, unikalnym designem i nieodłącznym poczuciem najwyższej jakości.

Krzesło skandynawskie Drop Fritz Hansen

Krzesło skandynawskie Drop Fritz Hansen

Siedzisko krzesła Drop jest dostępne w 6 kolorach, stelaż proszkowo malowany w kolorze siedziska lub chromowany.

Drop krzesło Fritz Hansen kolory siedziska

Więcej informacji na temat krzesła Drop dostępnych jest na stronie Fritz Hansen

szerokość 45,5 cm
głębokość 54,5 cm
wysokość 88,5 cm
wysokość siedziska 46 cm
materiał tworzywo
stelaż stal proszkowo malowana lub chromowana
do użytku zewnętrznego nie
możliwość sztaplowania nie
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Drop krzesło duńskie Fritz Hansen

Drop krzesło duńskie Fritz Hansen
Krzesło Drop skandynawskiej marki Fritz Hansen, zaprojektowane przez Arne Jacobsena.  Krzesło Drop czerpie inspirację z objęcia, ale zostało również zaprojektowane z myślą o swobodzie ruchów; tworząc niepowtarzalne poczucie komfortu.   Mówi się,...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii