Series 7 Bar Soft tapicerowane kultowe krzesło barowe Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk, tapicerowane krzesło barowe Series 7 produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955.

Krzesło barowe Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez Arne Jacobsena. Jego unikalny kształt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny. 

To najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

4 217 zł 4 217 zł

Zdecydowanie najlepiej sprzedające się krzesła w historii Fritza Hansena, kolekcja Series 7.

Elegancka sylwetka krzesła barowego Series 7 jest natychmiast rozpoznawalna dla prawie każdego entuzjasty designu, hoker, który wytrzymuje próbę czasu i pozostaje widoczny po prawie 70 latach od powstania kolekcii. Projekt Arne Jacobsena stał się ikoną duńskiej marki i został wybrany, aby zaprezentować i uczcić 150. rocznicę Fritza Hansena. 

Krzesło barowe Series 7 model 3187 (wysokość siedziska 64 cm) i 3197 (wysokość siedziska 76 cm) ma smukłe, ale mocne nogi z rur stalowych, które uzupełniają zakrzywiony profil skorupy. Podstawa/nogi są dyskretnie zamontowane na okrągłej tarczy pod siedzeniem, co dodatkowo poprawia czystą, minimalną estetykę projektu Jacobsena. 

Krzesło barowe sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnym wystroju. Ta wersja ma słynny zakrzywiony kształt, osadzony w sproszkowanej metalowej, stałej, formowanej ramie. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Wypróbuj jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do minimalistycznych wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Cena dotyczy hokera w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

Fritz Hansen hoker tapicerowany series 7 krzesło barowe Design Spichlerz tapicerka

szerokość model 3187 szerokość 52 cm | model 3197 szerokość 53 cm
głębokość model 3187 głębokość 54 cm | model 3197 głębokość 59 cm
wysokość model 3187 wysokość 98 cm | model 3197 wysokość 110 cm
wysokość siedziska model 3187 wysokość siedziska 64 cm | model 3197 wysokość siedziska 76 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 Bar Soft tapicerowane kultowe krzesło barowe Fritz Hansen

Series 7 Bar Soft tapicerowane kultowe krzesło barowe Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk, tapicerowane krzesło barowe Series 7 produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955. Krzesło barowe Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez Arne...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii