Series 7 Bar hoker designerski Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk, krzesło barowe Series 7 bar stool duńskiej marki Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku.

Series 7 w tym krzesło barowe 3187 i 3197 to ikona w historii nowoczesnych mebli. Series 7 to najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy meble jak hoker skandynawski Series 7 model 3187 i 3197.

Więcej szczegółów

3 205 zł

Series 7 Bar hoker designerski duńskiej marki Fritz Hansen.

Elegancka sylwetka krzesła barowego Series 7 jest natychmiast rozpoznawalna dla prawie każdego entuzjasty designu, hoker, który wytrzymuje próbę czasu i pozostaje widoczny po prawie 70 latach od powstania kolekcii. Projekt Arne Jacobsena stał się ikoną duńskiej marki i został wybrany, aby zaprezentować i uczcić 150. rocznicę Fritza Hansena. 

Krzesło barowe Series 7 model 3187 (wysokość siedziska 64 cm) i 3197 (wysokość siedziska 76 cm) ma smukłe, ale mocne nogi z rur stalowych, które uzupełniają zakrzywiony profil skorupy. Podstawa/nogi są dyskretnie zamontowane na okrągłej tarczy pod siedzeniem, co dodatkowo poprawia czystą, minimalną estetykę projektu Jacobsena. 

Krzesło barowe Series 7 model 3187 siedzisko 64 Fritz Hansen 

Krzesło barowe Series 7 model 3187 wersja siedziska 64 Fritz Hansen

Krzesło barowe Series 7 model 3197 siedzisko 76 Fritz Hansen 

Krzesło barowe Series 7 model 3197 wersja siedziska 76 Fritz Hansen

Krzesło barowe sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnym wystroju. Ta wersja ma słynny zakrzywiony kształt, osadzony w sproszkowanej metalowej, stałej, formowanej ramie. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Wypróbuj jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do minimalistycznych wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Designerski hoker Series 7 Fritz Hansen, dostępne kolory siedziska

Fritz Hansen hoker series 7 krzesło barowe Design Spichlerz

Krzesło barowe Series 7 hoker Fritz Hansen dostępny jest w szerokiej gamie kolorów, opracuj własne aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji na temat krzesła barowego Series 7 zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość model 3187 szerokość 52 cm | model 3197 szerokość 53 cm
głębokość model 3187 głębokość 54 cm | model 3197 głębokość 59 cm
wysokość model 3187 wysokość 98 cm | model 3197 wysokość 110 cm
wysokość siedziska model 3187 wysokość siedziska 64 cm | model 3197 wysokość siedziska 76 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 Bar hoker designerski Fritz Hansen

Series 7 Bar hoker designerski Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk, krzesło barowe Series 7 bar stool duńskiej marki Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku. Series 7 w tym krzesło barowe 3187 i 3197 to ikona w historii nowoczesnych mebli. Series 7 to najpopularniejszy...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii