Lily Armchair rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Lily z podłokietnikami zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r.

Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła tworzą komfortową przestrzeń w każdym miejscu od domu po biuro.

 

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

5 540 zł

Lily rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami duńskiej marki Fritz Hansen.

Krzesło, pierwotnie zaprojektowane dla Narodowego Banku Duńskiego w 1968 r., zostało wprowadzone na rynek podczas Duńskich Targów Meblowych w 1970 r. Fritz Hansen przywrócił kultowy projekt w 2020 r. w 50 rocznicę tego wydarzenia. Nowa odświeżona wersja wykonana jest z warstwowego forniru orzechowego, aby utworzyć długotrwałą strukturę. 

Wygodne i ponadczasowe krzesło celebruje fachowe rzemiosło i elastyczny, nowoczesny design. 

Dostępne również jako krzesło bez podłokietników.

Fritz Hansen 3208 Lily wymiary Design Spichlerz

szerokość 62 cm
głębokość 49 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
wysokość podłokietników 71 cm
siedzisko fornir orzechowy
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Lily Armchair rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami Fritz Hansen

Lily Armchair rzeźbiarskie krzesło z podłokietnikami Fritz Hansen
Krzesło Lily z podłokietnikami zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen w 1968 r. Zgrabne krzywizny i gładkie, rzeźbiarskie detale, charakterystyczne podłokietniki krzesła tworzą komfortową przestrzeń w każdym...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii