Series 7 Arms Soft tapicerowane kultowe krzesło Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk, tapicerowane krzesło Series 7 z podłokietnikami produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955.

Krzesło Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez Arne Jacobsena. Jego unikalny kształt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny. 

To najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

4 288 zł

Zdecydowanie najlepiej sprzedające się krzesła w historii Fritza Hansena, kolekcja Series 7.

Krzesło Series 7 model 3207 ma smukłe, ale mocne nogi z rur stalowych, które uzupełniają zakrzywiony profil skorupy oraz podłokietniki. Nogi wystają tuż poza krawędź siedziska, dzięki czemu krzesła można łatwo ustawiać w rzędach lub ustawiać w stos do przechowywania. Podstawa/nogi są dyskretnie zamontowane na okrągłej tarczy pod siedzeniem, co dodatkowo poprawia czystą, minimalną estetykę projektu Jacobsena. 

Krzesło wykonane jest z 9 warstw forniru formowanego ciśnieniowo, co zapewnia wytrzymałość, elastyczność i trwałość pomimo smukłej formy.

Krzesło sprawdza się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i w bardziej tradycyjnym wystroju. Ta wersja ma słynny zakrzywiony kształt, osadzony w sproszkowanej metalowej, stałej, formowanej ramie. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Wypróbuj jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do minimalistycznych wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Kultowe krzesło, idealne do zebrania się przy stole w jadalni lub sali konferencyjnej, Seria 7 została zaprojektowana z myślą o ekstremalnej wytrzymałości i trwałym designie.

Cena dotyczy krzesła w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

Fritz Hansen krzesło tapicerka podłokietniki series 7 krzesło Design Spichlerz

szerokość 61 cm
głębokość 52 cm
wysokość 80 cm
wysokość siedziska 46 cm
wysokość podłokietników 69,5 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 Arms Soft tapicerowane kultowe krzesło Fritz Hansen

Series 7 Arms Soft tapicerowane kultowe krzesło Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk, tapicerowane krzesło Series 7 z podłokietnikami produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955. Krzesło Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii