Grand Prix tapicerowane krzesło duńskie Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Krzesło Grand Prix fully upholstered zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen.

Grand Prix to krzesło z graficzną krawędzią. Zostało zaprezentowane na Wiosennej Wystawie Projektantów w Duńskim Muzeum Sztuki i Projektowania w 1957 roku. W tym samym roku krzesło zostało wystawione na Triennale w Mediolanie, gdzie otrzymało Grand Prix.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble jak kultowe, w pełni tapicerowane krzesło Grand Prix fully upholstered.

Więcej szczegółów

3 454 zł

Grand Prix z tapicerowanym siedziskiem i oparciem, to ponadczasowe krzesło skandynawskie duńskiej marki Fritz Hansen.

Grand Prix fully upholstered stało się jednym z największych osiągnięć Jacobsena, zdobywając wysoko cenioną nagrodę Grand Prix, najwyższe wyróżnienie na wystawie, której nazwa nosi do dziś. Wykonane z forniru formowanego ciśnieniowo krzesło Grand Prix fully upholstered jest zarówno lekkie, jak i bardzo eleganckie, szczycąc się kanciastą geometryczną sylwetką w szeregu żywych i orzeźwiających odcieni, wszystkie nierozerwalnie połączone z nowoczesnymi odcieniem. Ergonomicznie zaprojektowane siedzisko jest stylowo połączone z rurową stalową ramą, wykończoną chromem lub lakierem proszkowym, dzięki czemu krzesło można całkowicie dostosować do własnych potrzeb. Idealny do użytku w jadalni, przy biurku lub okazjonalne jako krzesło dodatkowe przy większej liczbie gości. Grand Prix fully upholstered jest zarówno praktyczny, jak i wszechstronny, dodając energii do różnych przestrzeni, będących częścią szerokiej kolekcji Grand Prix.

Krzesło Grand Prix fully upholstered Fritz Hansen dostępne jest również w wersji z kolorowym siedziskiem, z fornirem, z tapicerowanym frontem Grand Prix FRONT UPHOLSTERED, jako krzesło biurowehoker, a nawet w wersji dla dzieci Grand Prix Children Chair.

Słynne krzesło ma podstawę stalową lub drewnianą i można je dostosować za pomocą szeregu kolorów, rodzajów drewna i tapicerki.

Designerskie krzesło Grand Prix fully upholstered Fritz Hansen

Designerskie krzesło Grand Prix fully upholstered Fritz Hansen

Ekskluzywne krzesło Grand Prix FULLY UPHOLSTERED Fritz Hansen - tapicerka z I przedziału cenowego

Ekskluzywne krzesło Grand Prix FULLY UPHOLSTERED Fritz Hansen tapicerka z I przedziału cenowego

Ekskluzywne krzesło Grand Prix fully upholstered dostępne jest w szerokiej gamie tkanin i kolorów, opracuj własne aby wkomponować go do swojej przestrzeni. 

Chętnie przygotujemy dla Państwa indywidualną konfigurację dopasowaną do wystroju wnętrza. 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Fritz Hansen lub do kontaktu z naszym sklepem.

szerokość 48 cm
głębokość 51 cm
wysokość 83 cm
wysokość siedziska 46 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Grand Prix tapicerowane krzesło duńskie Fritz Hansen

Grand Prix tapicerowane krzesło duńskie Fritz Hansen
Krzesło Grand Prix fully upholstered zostało zaprojektowane przez Arne Jacobsena dla duńskiej marki Fritz Hansen. Grand Prix to krzesło z graficzną krawędzią. Zostało zaprezentowane na Wiosennej Wystawie Projektantów w Duńskim Muzeum Sztuki i...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii