Series 7 Office Arm Soft skandynawskie krzesło biurowe Fritz Hansen

Arne Jacobsen

produkt wykonany na zamówienie

Ponadczasowy klasyk, tapicerowane krzesło biurowe Series 7 Office z podłokietnikami produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku.

Krzesło biurowe Series 7 to ikona w historii nowoczesnych mebli, zaprojektowana przez Arne Jacobsena. Jego unikalny kształt jest ponadczasowy i niezwykle wszechstronny. 

To najpopularniejszy projekt w kolekcji krzeseł Fritz Hansena.

Fritz Hansen to ekskluzywna, międzynarodowa marka projektowa, której ponadczasowa kolekcja łączy światowej sławy klasyczne i współczesne meble, oświetlenie i akcesoria.

Więcej szczegółów

6 681 zł

Zdecydowanie najlepiej sprzedające się krzesła w historii Fritza Hansena, kolekcja Series 7.

Elegancka sylwetka krzesła biurowego Series 7 jest natychmiast rozpoznawalna dla prawie każdego entuzjasty designu, krzesło, które wytrzymuje próbę czasu i pozostaje widoczne po prawie 70 latach od powstania kolekcii. Projekt Arne Jacobsena stał się ikoną duńskiej marki i został wybrany, aby zaprezentować i uczcić 150. rocznicę Fritza Hansena. 

Krzesło biurowe Series 7 model 3217 to wyrafinowane rozwiązanie dla współczesnego domu lub biura; łatwo przenosić z pokoju do pokoju dzięki gwiaździstej podstawie i kółkom. Niesamowicie wszechstronne i wyróżniające się doskonałą tapicerką, Series 7 Office Arm Soft jest wykończony miękkim poszyciem, zapewniając użytkownikowi wiele godzin komfortu i wsparcia. 

Seria 7 zaprojektowana przez Arne Jacobsena to jedno z najbardziej kultowych krzeseł w historii Fritza Hansena, a być może także w historii mebli.

Wypróbuj jako funkcjonalny, ale oszałamiający wizualnie akcent do wszystkich wnętrz, świetny sposób na dodanie stylu. 

Oferowany model to tapicerowane krzesło obrotowe z podłokietnikami, regulowana wysokość siedziska 44-56 cm, 5 kółek, podstawa chromowana lub malowana proszkowo.

Cena dotyczy krzesła w tapicerce z I grupy cenowej.

Tapicerka:

Fritz Hansen krzesło tapicerka podłokietniki office series 7 Design Spichlerz tapicerka

szerokość 61 cm
głębokość 52 cm
wysokość 78 - 90 cm
wysokość siedziska 44 - 56 cm
wysokość podłokietników 66 - 78 cm
marka Fritz Hansen
design Arne Jacobsen

Arne Jacobsen

Arne Jacobsen Arne Jacobsen (11.02.1902 – 24.03.1971) był jednym z najlepszych duńskich architektów i projektantów. Jest on w szczególności znany z tego, że rozwinął duński modernizm oraz z ogromnego wkładu w architektoniczny funkcjonalizm. Oprócz działań na polu architektury, był jednym z najważniejszych artystów, którzy przyczynili się do rozwoju duńskiego wzornictwa, szczególnie dzięki sukcesowi, jaki odniósł na całym świecie za sprawą swoich prostych ale efektownych projektów krzeseł.

Arne Jacobsen uznawany jest za ojca współczesnego, duńskiego wzornictwa. W projektach łączył nowoczesny funkcjonalizm  z duńską tradycją i elegancją. Dbał o  daleko posuniętą oszczędność formy. Dziś zachwycamy się głównie meblami zaprojektowanymi przez Jacobsena, ale większość jego dorobku to architektura. Wszystkie meble powstały jako jej uzupełnienie. Sam Jacobsen także mówił o sobie jako o architekcie. Podobno wręcz nie lubił, gdy mówiono o nim: "projektant".

Napisz opinię

Series 7 Office Arm Soft skandynawskie krzesło biurowe Fritz Hansen

Series 7 Office Arm Soft skandynawskie krzesło biurowe Fritz Hansen
Ponadczasowy klasyk, tapicerowane krzesło biurowe Series 7 Office z podłokietnikami produkowane przez duńskiego producenta Fritz Hansen, to mistrzowski projekt Arne Jacobsen z 1955 roku. Krzesło biurowe Series 7 to ikona w historii nowoczesnych...
    Jesteś robotem?

    Produkty powiązane

    30 Inne produkty w tek kategorii